Бережімо планету Земля – вона у нас одна : методико-бібліогр. посіб. / уклад. Т. Буряк ; ред. : В. Кучерява, Н. Лінкевич, С. Чачко ; ДЗ «Держ. б-ка України для юнацтва». – Київ, 2011. – 82 с. Посібник інформує про книги, брошури, статті з періодичних видань, які розповідають про природоохоронне законодавство, що діє в Україні і світі; екологічні проблеми і засоби боротьби за чистоту довкілля; екологічну освіту молоді. | Еко-ідеї зі всього світу
Відображаються 1 - 2 із 6 записів.
Переглянути більше »
Споживай зважено
Відображаються 1 - 3 із 12 записів.
Переглянути більше »
| 1 квітня Міжнародний день птахів 7 квітня Всесвітній день здоров'я 16 квітня 22 квітня 5 червня 17 червня 16 вересень 25 вересень 4 жовтень 29 грудень |
Охорона навколишнього природнього середовища
Центр дослідження міжнародного розвитку (IDRC) - це організація, створена за рішенням Парламенту Канади в 1970 році. Правові рамки діяльності IDRC визначені відповідним Актом: "...починати, заохочувати, підтримувати і проводити дослідження з проблемам регіонів планети, що розвиваються, для вишукування можливостей застосування й адаптації знань, що сприяють соціальному й економічному прогресу цих регіонів". Англійською, іспанською та французською мовами.
The Global Environment Facility (GEF), заснований у 1991, допомагає країнам, що розвиваються, знайти проекти і програми, що захищають глобальне навколишнє середовище. GEF надає проекти підтримки, пов'язані з біологічною варіативністю, зміною клімату, міжнародними водами, деградацією землі, озоновим шаром, і постійними органічними забруднювачами.
Моніторинг та охорона навколишнього середовища України
На сайті Міністерства охорони навколишнього природного середовища України ви зможете знайти екологічне законодавство та етапи реалізації державної екологічної політики України; інформацію про діяльність з попередження негативних змін клімату; інформацію про діяльність з охорони навколишнього природного середовища; дізнатись про теперишній екологічний стан України та ін. Також ви можете звернутись до Орхуського інформаційно-тренінгового центру, що діє в Україні і має за мету активізувати процес формування свідомої і активної позиції громадськості щодо подальшого розвитку екологічної політики України та підтримка громадських ініціатив з участі у цьому процесі.
http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/index
Державне агентство лісових ресурсів України.
Надається інформація про структуру, цільові програми, законодавчу та нормативну базу і напрямки діяльності
EcoLife - це перша спроба створення на Україні відкритого екологічного web-сайта, що допоможе встановленню контактів між людьми, зацікавленими в рішенні проблем охорони навколишнього середовища. Тут можна знайти інформацію про: навколишнє середовище Європи; законодавство України про
охорону навколишнього природного середовища; властивості та дію деяких забруднюючих речовин; перелік дозволених і заборонених харчових добавок та гідрохімічні показники стану навколишнього середовища. Також ви дізнаєтесь про те, як організувати та провести суспільний екологічний моніторинг.http://ecosoft.in.ua/
"Благодійний інформаційно-видавничий центр "Зелене досьє"
актуальна й оперативна екологічна інформація з України та світу.http://www.ecoleague.net/34903999-195.html
Документ "Громадська оцінка екологічної політики в Україні" на сайті Всеукраїнської екологічної ліги. Українською, російською та англійською мовами в форматі pdf
Проект "Україна: довкілля і стабільний розвиток". На ресурсі можно знайти статті, доповіді з приводу теоретичної частини екології, основаної на стані довкілля України, також виокремлено із законодавства України закони, пов'язані з захистом навколишнього середовища.
Змістовий сайт стосовно Українських Карпат. Сайт має на меті відродження і розвиток Українських Карпат як туристичного регіону та розвиток активного відпочинку у регіоні. На саййті можна отримати таку інформація, як: топографія, гідрографія, клімат, флора, фауна, охорона природи і т.п.
http://www.ecoleague.net/34903999-198.html
Інформаційна підбірка Громадських організацій екологічного спрямування на сайті Всеукраїнської екологічної ліги
http://pzf.org.ua/ Природно-заповідний фонд України.
На цьому сайті можна знайти інформацію по таких тематиках: біосферні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, пам'ятки природи.http://www.carpathians.org.ua/
Сайт "Українські Карпати: заповідні території" створено журналістською громадською організацією WETI при підтримці фонду Ч. С. Мотта та ІСАР "Єднання" в рамках програми "Екологічний шлях у майбутнє". На цьому сайті можна отримати змістовну інформацію про Українські Карпати, Східні Карпати, Карпатський біосферний заповідник, Горгани, Вижницький національний природний парк, національний природний парк "Синевир", Сколівські Бескиди, національний природний парк Ужанський, Карпатський НПП, Надсянський регіональний ландшафтний парк
http://www.ccssu.crimea.ua/crimea/sights/landscap/index.html
На сайті представлено інформацію про ландшафтні пам’ятники Криму.
Національний природний парк "Подільські Товтри". НПП "Подільські Товтри" є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення, діє на підставі "Положення про національний природний парк "Подільські Товтри"" і підпорядкований Міністерству охорони навколишнього природного середовища України.
http://cbr.nature.org.ua/ Сайт Карпатського біосферного заповідника.
http://www.4uth.gov.ua/chernobul.htm "Чорнобиль - біль мій..."
Підбірка сайтів присвячена пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС, медичним та екологічним наслідкам цієї катастрофи.
Сайт "Модификация жизни" присвячений проблемам геної інженерії у виробництві продуктів харчування. Піднімається питання про неоднозначний вплив геномодифікованих продуктів на здоров'я людини.
Клімат та захист озонового шару Землі
http://www.climate.org.ua "Ініціатива з питань зміни клімату"
У Києві функціонує інформаційний центр "Ініціатива з питань зміни клімату", діяльність якого спрямована на допомогу уряду України у виконанні зобов'язань відповідно до Рамкової конвенції ООН зміни клімату. У Центрі накопичується, аналізується та впорядковується інформація про програми та проекти міжнародної допомоги Україні, пов'язані з різними аспектами проблеми зміни клімату. Діяльність Центру спрямована на створення національної організаційної структури з вирішення проблеми зміни клімату, розробка кліматоохоронної політики, допомогу в пошуку інвестицій у проекти зі зменшення викидів парникових і айв, а також залученні неурядових організацій та промислових підприємств до заходів з пом'якшення антропогенного впливу на зміну клімату.
Український центр екологічних і водних проектів
Впровадження математичних моделей для прогнозування забруднення навколишнього середовища й динаміки водних систем, систем підтримки прийняття рішень з аварійного реагування й екологічного менеджменту. Наукові публікації й колекція посилань із цієї тематики.
http://mail.menr.gov.ua/publ/redbook/redbook.php?lang=ukrЕлектронна версія Червоної книги України
Сайт Українського товариства охорони птахів. На сайті Товариства ви зможете знайти інформацію про його діяльність, взяти участь в освітніх акціях, допомогти вирішенню нагальних проблем охорони птахів, а також приєднатися до численних членів Товариства.
http://www.terioshkola.org.ua/ Теріологічна школа.
Діяльність Школи спрямована на активізацію досліджень ссавців і розробку заходів з їх охорони, налагодження мережі дистанційних досліджень, підтримку ініціатив з охорони кажанів та великих хижих, налагодження обміну інформацією. Тут ви можете знайти підбірку сайтів з вивчення та охорони тварин.