Споживай зважено


AlterEnergy.info сайт про альтернативні енергетичні технології. Інформує про новітні екологічно чисті енергетичні технології, відновлювальні джерела енергії та екологічне споживання енергії. Досягнення України та світу.


Мета цього проекту - ознайомити всіх бажаючих з роботою кафедри  Фізичного матеріалознавства для електроніки і гелеоенергетіки Національного Технічного Університету ("Харківський політехнічний інститут"), а також з метою пропаганди ідей чистої енергетики і популяризації новітніх досягнень в області науки і техніки.Переробка відходів України в цифрах і фактах

опубліковано 13 серп. 2017 р., 03:52 Державна бібліотека України для юнацтва

По официальной статистике, на 6000 легальных свалок Украины лежит 12,5 млрд тонн мусора. Ежегодно туда добавляют по 300 млн тонн отходов, из которых 12-14 млн т — бытовых, из домохозяйств. Кроме того, существует около 33 тысяч нелегальных свалок. Но точного количества их никто не знает. В Минэкологии только недавно решили, что мусорные полигоны необходимо посчитать и создать реестр. 
Решить экологическую проблему, а заодно и начать зарабатывать на отходах, может помочь европейский опыт сортировки мусора


Джерело: Мусорный клондайк: как Украине заработать на отходах/  Ольга Чернцова, story.vesti-ukr.com

Сортування сміття

опубліковано 27 лют. 2017 р., 02:16 Tatyana Yakushko

Відео YouTubeЯк охолодити приміщення без використання кондиціонерів

опубліковано 26 вер. 2015 р., 06:03 Tatyana Yakushko   [ оновлено 5 лип. 2016 р., 06:32 ]

Використання цих 10 порад перетворить вашу квартиру на справжній оазис спекотним літом, а бажання скоріше дістатися додому стане сильним, як ніколи.
  1. Ізоляція приміщення. На самому початку експерименту необхідно закрити всі вікна і двері. Провітрювати приміщення потрібно рано вранці або пізно ввечері або вночі.
  2. Приміщення не повинно поглинати сонячні промені. Перший варіант вирішення проблеми - жалюзі. Закриті білі пластини будуть служити не тільки елементом дизайну, але і відіб'ють більшу частину сонячних променів. Наступна опція - алюмінієва плівка. Вона хоч і не така естетична, як жалюзі, але більш ефективна проти прямих сонячних променів. Третій варіант - білі лляні штори. Вони непогано впишуться у будь-який інтер'єр і захистять приміщення від прямих сонячних променів.
  3. Зняти всі килими. Вони не тільки служать джерелами пилу, але і акумулюють і затримують тепло в приміщенні. Також без них можна насолодитися приємною прохолодою стелі.
  4. Приміщення повинно бути зволожено. Цілюща волога знизить температуру на 2-3 градуси, а за відчуттями і зовсім на 4-5. Звичайно, не варто перебільшувати, адже в "тропічному" приміщенні за літо неодмінно з'явиться грибок. Головне - знати міру.
  5. Радикальний підхід включає розвішування в приміщенні мокрих рушників або простирадл. Процедуру варто повторювати кожні півгодини. Також можна раз в півгодини полоскати штори. Це нелегко, але бажана прохолода компенсує ваші зусилля.
  6. Гаряче повітря піднімається нагору, тож якщо ви вирішите полежати на підлозі - «виграєте» ще кілька градусів. Більш того, можна навіть спати на підлозі - просто покладіть матрац і насолоджуйтеся прохолодою. Звичайно, доведеться трохи пожертвувати комфортом, але хіба можна виспатися у спеку?
  7. Наповніть ванну холодною водою і відкрийте двері в квартиру. Поруч з приміщенням температура опуститься ще на 2-3 градуси.
  8. Заморозьте пляшки з водою і виставте в приміщенні. Таким чином, в кімнаті знизиться температура на всі ті ж 2-3 градуса. Важливо, що холодильник при охолодженні води витратить більше енергії, ніж потім "забере" пляшка. Таким чином, нагріється місце, де він стоїть. Щоб тепло не розходилося по всій квартирі, його необхідно ізолювати. Таким чином можна уявити, що місце проживання холодильника - тропіки, зате кімнати з пляшками - полюса, а мешканці житла - полярники. Дітям така концепція дуже сподобається.
  9. Якщо у вас загальне опалення, має сенс обмотати фольгою батареї, щоб вони не передавали дорогоцінний холод вгору і вниз по стояку. Звичайно, якщо у ваших сусідів не працюють кондиціонери - тоді будемо використовувати батареї ще одним джерелом прохолоди.
  10. На форумах багато хто радить перед тим, як йти спати, покласти в ліжко крижані пляшки, а потім їх прибрати. Лягати в приємну прохолодну постіль стане справжнім святом після спекотного літнього дня.
Підготували: Максим Мордовцев, Мирослав Ліскович, Ігор Любшин
Джерело: Інфографіка Укрінформу

Електроенергія з відновлюваних джерел. Шлях України.

опубліковано 18 лист. 2014 р., 15:22 Державна бібліотека України для юнацтва

Міжнародний Форум з відновлюваної енергетики та енергоефективності REF Kyiv 
можна по праву вважати барометром розвитку сталої енергетики не тільки в Україні, а й в регіоні Східної Європи та СНД. 
Ця ділова галузева платформа збирає лідерів ринку, керівників галузевих відомств, девелоперів і виробників обладнання, фінансистів та інвесторів, кращих міжнародних експертів і представників профільних асоціацій для створення імпульсу у розвитку проектів у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності.

Час берегти енергію

опубліковано 18 лист. 2014 р., 14:45 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 5 лип. 2016 р., 06:26 користувачем Tatyana Yakushko ]


Кожен із нас може зробити свій внесок до спільної скарбнички економії, якщо спробує бути енергоефективним. Набагато простіше і дешевше зберегти тепло та електроенергію, ніж потерпати від протягів, вогкості й холоду у власній квартирі або будинку і платити величезні рахунки через марнотратність.

Протягом тривалого часу вважалося, що дбайливе ставлення до ресурсів - доля невдах. Насправді, це шлях сильної, дорослої, відповідальної людини, яка хоче допомогти собі та своїй країні стати багатшими і розпочати будувати економічну та енергетичну незалежність України своїми власними руками просто зараз.

Інфографіка УкрінформуІнтерактивний Атлас альтернативної енергетики

опубліковано 17 черв. 2014 р., 11:51 Tatyana Yakushko   [ оновлено 17 черв. 2014 р., 11:59 ]

Розробляється інтерактивний глобальний атлас відновлюваних, альтернативних джерел енергії. Ресурс пропонує відкритий доступ до інформації про потенціал альтернативної енергетики в усьому світі, а також надає додаткову інформацію про технічну та інфраструктуру базу регіону.


На сьогодні проект підтримують 39 країн. Атлас альтернативної енергетики агрегує інформацію з усього світу. Проект дозволяє здійснювати оцінки кількості енергії, яку можна отримати з того чи іншого поновлюваного джерела енергії, а також оцінити економічний потенціал його використання. Атлас допоможе приватним особам, компаніям, інвесторам, державам і окремим регіонам визначити потенціал альтернативних, відновлювальних джерел енергії. При цьому спрощується процес прийняття рішення про інвестування в той чи інший сектор альтернативної енергетики в конкретному регіоні планети.

Подивитись можна тут  http://irena.masdar.ac.ae

При створенні ресурсу використовувалися технології інтерактивної віртуалізації і візуалізації великих масивів даних. Атлас альтернативної енергетики розроблений за підтримки Міжнародного агентства з поновлюваних джерел енергії (International Renewable Energy Agency, IRENA). Проект вперше був представлений на щорічній Генеральній асамблеї Агентства, що проходила в Абу-Дабі, ОАЕ.

В даний час в атлас представлена ​​інформація про потенціал сонячної та вітроенергетики. Триває робота по інформаційному наповненню ресурсу, збору необхідних даних, інтеграції постачальників інформації. Хмарний Атлас альтернативної енергетики продовжує розширюватися. Найближчим часом планується збільшити обсяг відомостей про біопаливної енергетики, геотермальної енергетики та малої гідроенергетики.

За матеріаламиВ http://www.alterenergy.info

1-7 of 7