Хвороби Венери

Збереження здоров’я людини – віковічна проблема, стрижнем якої є шлях до вільного, гармонійного розвитку особистості.

Протягом останніх років в Україні склалася якісно відмінна від попереднього періоду ситуація, обумовлена значним поширенням
хвороб, що передаються статевим шляхом (ХПСШ). Нині багато молодих людей, замислюючись над тим, чи варто починати статеве життя,  часто роблять вибір на користь тимчасового утримання або відстрочки до шлюбу. Причин для цього може бути багато, але найчастіше в основі вибору лежить відповідальне ставлення до себе, до свого здоров’я, турбота про здоров’я майбутньої сім’ї. У одних причиною утримання стає страх небажаної вагітності, в інших – побоювання заразитися ХПСШ, ВІЛ/СНІД; дехто керується своїми власними принципами,  дотримується релігійних,  культурних або національних традицій; хтось вважає себе не готовим до цього кроку; на чиюсь думку, стосунки між коханими не досягли того рівня, на якому секс є природним вираженням кохання. 

На відміну від інших захворювань, ХПСШ у більшості випадків пов’язані з легковажною поведінкою (їх часто так і називають – “хвороби поведінки”). У науковій літературі зустрічається також паралельна назва ХПСШ –“венеричні захворювання”. До них належать сифіліс,  гонорея, хламідіоз,  трихомоніаз,  генітальний герпес, гострокінцева кондилома та інші. На сьогодні відомо понад 40 збудників хвороб, що передаються статевим шляхом. Мікроорганізми,  які потрапили в організм людини,  розмножуються і розвиваються самостійно. 

Зазвичай у людей, які захворіли на ХПСШ, усе відбувається за стандартною схемою: спочатку статевий контакт (без думки про наслідки і без засобів контрацепції), відсутність симптомів якийсь час,  а через декілька днів, тижнів або років – розуміння того, що хворий.  

Кожне захворювання має свої особливості, ознаки, для кожного медицина підбирає конкретні методи лікування.  Але багато людей легковажно ставиться до лікування, найчастіше йдучи за порадою не до лікаря, а до друзів або до сумнівних спеціалістів. Це призводить до того, що кількість людей, які хворіють на венеричні хвороби, зростає.  

Треба пам’ятати головне – у житті доводиться постійно робити вибір. Від вибору на користь здорового способу життя, відповідального ставлення до себе,  без перебільшення,  залежатиме ваше здоров’я і ваша подальша доля.

Наслідки невилікуваних ХПСШ: 
  • розвиток запальних процесів статевих органів як у чоловіків,  так і у жінок, що можуть викликати порушення сексуальної функції (у тому числі імпотенцію); 
  • безпліддя,  яке настає у 20-40%  чоловіків та 55-85% жінок із невилікуваними ХПСШ; 
  • серйозні ускладнення під час вагітності,  викидні,мертвонародження, народження хворих дітей; 
  • позаматкова вагітність; 
  • підвищений ризик раку шийки матки; 
  • хронічні (постійні) болі в статевих органах; 
  • підвищений ризик зараження вірусним гепатитом В.

Кримінальний кодекс України 
“Ст. 133 Зараження венеричною хворобою. 
  1. Зараження іншої особи венеричною хворобою особою,  яка знала про наявність у неї цієї хвороби, – карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. 
  2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за зараження іншої особи венеричною хворобою, а також зараження двох чи більше осіб або неповнолітнього, –  караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років. 
  3. Дії,  передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, –  караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років”.