Словник медичних термінів


Відображається 23 елементів
ТермінЗначення
Сортувати 
 
Сортувати 
 
ТермінЗначення
Безпліддя. Стан людини (як чоловіка, так і жінки), нездатної давати потомство. 
Викидень, або Спонтанний аборт, Мимовільний аборт. Спонтанне патологічне переривання вагітності на терміні до 28 тижнів. Однак за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, викиднем прийнято називати спонтанне переривання вагітності в перші 22 тижні. 
Герпес статевих органів. Інфекційне захворювання слизової оболонки статевих органів людини з характерним висипом групових кульок. 
Гонорея. Венеричне захворювання, викликане мікробом гонококу. Як правило, це результат статевих стосунків. Виявляється як запалення сечостатевих органів. 
Гранулема венерична (донованоз). Хронічна, повільно прогресуюча венерична хвороба, яка передається статевим шляхом. Виявляється як припухлість під шкірою в ділянках рота та статевих органів. 
Імунітет. Протидія організму збудникам інфекційних хвороб та отрутам. 
Кандидоз. Грибкове захворювання слизових оболонок і шкіри сечостатевих органів, викликане дріжджовими грибами “CANDIDA”. 
Кольпіт (вагініт). Запалення слизової оболонки піхви, збудником якого є мікроби: стафілококи, стрептококи, трихомонади та інші.  
Кондилома гострокінцева. Бородавчасте новоутворення, при якому в епідермісі або у слизовій оболонці, що його вкриває, спостерігається значний акантоз з подовженням і потовщенням епітеліальних сосочків. 
Кондилома широка. Гіпертрофічна папула, що виникає як вияв вторинного рецидивного сифілісу, зазвичай у ділянці заднього проходу, і характеризується широкою основою і мацеровою поверхнею. 
Контагіозний молюск. Вірусне захворювання, збудник віспяної групи, передається статевим шляхом. Виявляється як дрібні вузлики в ділянці геніталій. 
Лобковий педикульоз. Захворювання, збудник якого – лобкові воші. Передається статевим шляхом.  
Мікоплазмоз. Клас мікроорганізму, що паразитує у клітині організму і суттєво впливає на її життєдіяльність. 
М’який шанкер. Самостійна венерична хвороба, яка є наслідком первісного сифілісу. 
Позаматкова вагітність. Стан жінки в період розвитку в її організмі зародка плоду поза маткою, тобто в іншому органі ста- тевої системи. Така вагітність не може нормально розвиватися і видаляється з організму жінки хірургічним шляхом разом із органом, у якому запліднилася яйцеклітина. 
Сифіліс. Хронічна венерична хвороба з нахилом до рецидивів специфічного запалення в будь-якому органі з поступовим зростанням важкості ураження. 
Статеве життя. Складний комплекс процесів – соматичних (тілесних), психічних та соціальних, в основі яких лежить стате- вий потяг. Служить для продовження роду, а ще як духовне спілкування між чоловіком та жінкою. 
Статеві органи. Органи розмноження, які бувають внутрішніми і зовнішніми і відносяться до ендокринної системи організму.  
Твердий шанкер. Первинний вияв сифілісу. 
Трихомоніаз. Захворювання, збудником якого є джгутикові бактерії. Вони виявляються у сечостатевому тракті і можуть бути причинами таких хвороб, як вагініт, уретрит, цистит та інші. 
Уреаплазмоз. Захворювання, викликане мікроорганізмом “UREAPLASMA”. Виявляє свої патогенні властивості тільки при зниженні імунітету організму.  
Хламідіоз. Інфекція, що передається статевим шляхом. Ви- кликається мікроорганізмом “CHLAMYDIA TRACHOMATIS”, що має унікальний життєвий цикл, який полягає в послідовній зміні форм. 
ХПСШ Хвороби, що передаються статевим шляхом. 
Відображається 23 елементів
Comments