Наркозалежність

Наркотики – це насолода смертю.
Франсуа Моріак 
Людина не народжується наркозалежною. Що саме змушує її почати споживання наркотиків?

Слово «наркоманія» походить від грецьких слів: narke – заціпеніння, сон; mania – божевілля, пристрасть, потяг.

Хода наркоманїї не чутна, а сліди її спочатку непомітні. Але це важка хвороба психіки, яка без лікування веде до повної деградації, руйнування всіх органів і систем людського організму.

Тож звідки взялися речовини, які зараз називають наркотиками?

Спроби використання рослин з психоактивними властивостями спостерігалися дуже давно. Ними полегшували стан тяжко і безнадійно хворих людей та вживали при виконанні культових обрядів і ритуалів для досягнення стану містичного екстазу, ейфорії.

Перші згадки про наркотики знаходимо в джерелах початку II тисячоліття до н. е. в Греції та на Кіпрі. З висушеного молочка незрілих голівок маку добували опіум та використовували його під час ритуалів на честь бога сновидінь Морфея.

Саме мак є першою рослиною, про яку є найдавніша згадка в історії. Його використовували шумери, які жили на землях Месопотамії (сучасний Ірак). На глиняних табличках, які були знайдені багато століть потому в Ніппурі, залишилися записи про використання опіуму.

До кінця XII ст. в Європі, за виключенням окремих осередків вживання різноманітних речовин, які мають психоактивні властивості, не було відомо про більшість сильних наркотиків. Саме тоді хрестоносці привезли з Близького Сходу опіум. Перші препарати опіуму мали назву «лаудан». На початку позаминулого століття, у 1805 р., аптекар Зертюрнер виділив перший алкалоїд опіуму і дав йому назву «морфін» саме на честь грецького бога сну Морфея. Трохи пізніше, 1832 р., хімік Робіке виділив із опіуму папаверін.

Батьківщиною коки є Болівія. Це вічнозелений кущ, 2 – 2,5 м заввишки. Люди, знесилені важкою дорогою намагалися жувати ці листки і помічали, що тимчасово наступає полегшення, але пізніше втома наступає з новою силою. Крім цього, спостерігається розумове отупіння, нехіть до всього, байдужість.

У 2737 р. до н. е. у лікувальнику китайського імператора Шен-Нуна згадується гашиш як знеболюючий засіб при хірургічних операціях та як дозовані епізодичні ліки при інших хворобах.

Стародавні культури використовували у релігійних цілях галюциногенні гриби. Ще з ХVI cт. іспанські хронікери повідомляють про наркотичні гриби з Мексики.

Масове вживання наркотиків в Європі датується з ХІХ ст., коли група авантюристів почала експериментувати над власною свідомістю, вживаючи гашиш і опіум, привезені з Єгипту та Індії.

У 1938 р. швейцарський хімік Альберт Гофман синтезував лізергінову кислоту (ЛСД-25), що стало початком масового вживання наркотиків у великих обсягах, яке згодом перетворилося на справжню епідемію.

Елементи «наркокультури» поступово увійшли у свідомість українських підлітків та молоді. Серед психоактивних речовин – токсини(клей), транквілізатори та седативні засоби, екстезі, ЛСД, амфетаміни, героїн, галюциногенні гриби, крек, кокаїн. Останнім часом найбільш розповсюджені та «модні» серед молоді синтетичні наркотики: різні види амфетамінів; «екстезі», який вважають легким наркотиком. Але треба пам’ятати, що легких наркотиків не буває.

Тим, хто долучився до наркотичниx речовин з якихось причин, треба знайти в собі силу волі, щоб позбутися «наркотичних кайданів».

Як це зробити, щоб не занапастити молодість, свою чи близької вам людини; де вихід? Саме на ці питання ми намагаємося допомогти знайти відповідь.Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) десятого перегляду (1989 р.), до переліку наркотичних речовин включено: 

 • алкоголь; 
 • опіати; 
 • седативи (гіпнотичні засоби); 
 • кокаїн; 
 • стимулятори (у тому числі кофеїн); 
 • галюциногени; 
 • тютюн; 
 • легкі речовини (клей, аерозолі, розчинники); 
 • неідентифіковані речовини, що приймаються з наркотичною метою. 
За юридичним статусом наркотичні речовини поділяються на:
 • легалізовані (тютюн, алкогольні напої, гриби); 
 • нелегалізовані (конопля, героїн, кокаїн та інші). 
Розповсюдження та виготовлення саме нелегальних наркотичних речовин веде до кримінальної відповідальності.

На жаль, наркобізнес популярний у сучасному суспільстві, а страждає від цього в першу чергу молодь. Адже, женучись за при-бутками, наркоділки не зважають на вік споживачів. А реальна ціна, яку має сплатити за це суспільство, – знищений генофонд.

Як впливає на організм вживання наркотиків?


Що викликає наркозалежність?

опубліковано 17 січ. 2018 р., 08:59 Tatyana Yakushko   [ оновлено 17 січ. 2018 р., 10:09 ]

Безпечних наркотиків не існує. До цього класу речовин відносять велику кількість сполук, здатних викликати у людини фізичну і психічну залежність. То який же наркотик є найнебезпечнішим?
Текст читала Міріам Драгіна (за сприяння студії "Горизонт")​. Щира подяка за створення чудової заставки: Вадим Ростанін​. Субтитрування: Ганна Пахолок​. Сайт "Цікава наука": https://cikavanauka.org Оригінальне відео: https://www.youtube.com/watch?v=qS6Lo... Канал AsapSCIENCE: https://www.youtube.com/user/AsapSCIENCE Канал Kurzgesagt – In a Nutshell: https://www.youtube.com/user/Kurzgesagt
 Що викликає наркозалежність? Відповідь очевидна: наркотики. Але чи так це насправді. Дізнайтеся з цього відео.
Текст читала Miriam Dragina.
Субтитрування: Hanna Paholok.
Оригінальне відео: https://www.youtube.com/watch…
© Автори: Kurzgesagt.Как узнать, что ребенок подсел на наркотики

опубліковано 13 серп. 2013 р., 16:55 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 13 серп. 2013 р., 16:55 ]

Відео YouTube


Відео YouTube1-2 of 2