Наркозалежність

Наркотики – це насолода смертю.
Франсуа Моріак 
Людина не народжується наркозалежною. Що саме змушує її почати споживання наркотиків?

Слово «наркоманія» походить від грецьких слів: narke – заціпеніння, сон; mania – божевілля, пристрасть, потяг.

Хода наркоманїї не чутна, а сліди її спочатку непомітні. Але це важка хвороба психіки, яка без лікування веде до повної деградації, руйнування всіх органів і систем людського організму.

Тож звідки взялися речовини, які зараз називають наркотиками?

Спроби використання рослин з психоактивними властивостями спостерігалися дуже давно. Ними полегшували стан тяжко і безнадійно хворих людей та вживали при виконанні культових обрядів і ритуалів для досягнення стану містичного екстазу, ейфорії.

Перші згадки про наркотики знаходимо в джерелах початку II тисячоліття до н. е. в Греції та на Кіпрі. З висушеного молочка незрілих голівок маку добували опіум та використовували його під час ритуалів на честь бога сновидінь Морфея.

Саме мак є першою рослиною, про яку є найдавніша згадка в історії. Його використовували шумери, які жили на землях Месопотамії (сучасний Ірак). На глиняних табличках, які були знайдені багато століть потому в Ніппурі, залишилися записи про використання опіуму.

До кінця XII ст. в Європі, за виключенням окремих осередків вживання різноманітних речовин, які мають психоактивні властивості, не було відомо про більшість сильних наркотиків. Саме тоді хрестоносці привезли з Близького Сходу опіум. Перші препарати опіуму мали назву «лаудан». На початку позаминулого століття, у 1805 р., аптекар Зертюрнер виділив перший алкалоїд опіуму і дав йому назву «морфін» саме на честь грецького бога сну Морфея. Трохи пізніше, 1832 р., хімік Робіке виділив із опіуму папаверін.

Батьківщиною коки є Болівія. Це вічнозелений кущ, 2 – 2,5 м заввишки. Люди, знесилені важкою дорогою намагалися жувати ці листки і помічали, що тимчасово наступає полегшення, але пізніше втома наступає з новою силою. Крім цього, спостерігається розумове отупіння, нехіть до всього, байдужість.

У 2737 р. до н. е. у лікувальнику китайського імператора Шен-Нуна згадується гашиш як знеболюючий засіб при хірургічних операціях та як дозовані епізодичні ліки при інших хворобах.

Стародавні культури використовували у релігійних цілях галюциногенні гриби. Ще з ХVI cт. іспанські хронікери повідомляють про наркотичні гриби з Мексики.

Масове вживання наркотиків в Європі датується з ХІХ ст., коли група авантюристів почала експериментувати над власною свідомістю, вживаючи гашиш і опіум, привезені з Єгипту та Індії.

У 1938 р. швейцарський хімік Альберт Гофман синтезував лізергінову кислоту (ЛСД-25), що стало початком масового вживання наркотиків у великих обсягах, яке згодом перетворилося на справжню епідемію.

Елементи «наркокультури» поступово увійшли у свідомість українських підлітків та молоді. Серед психоактивних речовин – токсини(клей), транквілізатори та седативні засоби, екстезі, ЛСД, амфетаміни, героїн, галюциногенні гриби, крек, кокаїн. Останнім часом найбільш розповсюджені та «модні» серед молоді синтетичні наркотики: різні види амфетамінів; «екстезі», який вважають легким наркотиком. Але треба пам’ятати, що легких наркотиків не буває.

Тим, хто долучився до наркотичниx речовин з якихось причин, треба знайти в собі силу волі, щоб позбутися «наркотичних кайданів».

Як це зробити, щоб не занапастити молодість, свою чи близької вам людини; де вихід? Саме на ці питання ми намагаємося допомогти знайти відповідь.Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) десятого перегляду (1989 р.), до переліку наркотичних речовин включено: 

 • алкоголь; 
 • опіати; 
 • седативи (гіпнотичні засоби); 
 • кокаїн; 
 • стимулятори (у тому числі кофеїн); 
 • галюциногени; 
 • тютюн; 
 • легкі речовини (клей, аерозолі, розчинники); 
 • неідентифіковані речовини, що приймаються з наркотичною метою. 
За юридичним статусом наркотичні речовини поділяються на:
 • легалізовані (тютюн, алкогольні напої, гриби); 
 • нелегалізовані (конопля, героїн, кокаїн та інші). 
Розповсюдження та виготовлення саме нелегальних наркотичних речовин веде до кримінальної відповідальності.

На жаль, наркобізнес популярний у сучасному суспільстві, а страждає від цього в першу чергу молодь. Адже, женучись за при-бутками, наркоділки не зважають на вік споживачів. А реальна ціна, яку має сплатити за це суспільство, – знищений генофонд.

Як впливає на організм вживання наркотиків?


6/26

опубліковано 24 черв. 2020 р., 11:15 Tatyana Yakushko   [ оновлено 24 черв. 2020 р., 11:22 ]

6/26 саме так позначається 26 червня, - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ ЗЛОВЖИВАННЯ НАРКОТИКАМИ та їх незаконним обігом.

Всесвітня доповідь ООН про наркотики 2019 

Тема 2020 року "Кращі знання для кращого догляду"

Міфи чи факти про наркотики. Вікторина ООНМарихуана – це суміш подрібнених частин рослини коноплі. Основний психоактивний компонент, що міститься у марихуані – це тетрагідроканабінол (ТГК). Росповсюдження, продаж чи зберігання марихуани в Україні є незаконним. Канабіс, смола канабісу, екстракти і настойки канабісу входять в список «Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено».✅Текст читав Максим Саранчук. ✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук. 
❕Підтримайте "Цікаву науку" на https://www.patreon.com/CikavaNauka Facebook: https://www.facebook.com/CikavaNaukaS... 
© Оригінальне відео: https://www.youtube.com/watch?v=oeF6r... 
© Канал AsapSCIENCE: https://www.youtube.com/user/AsapSCIENCE 
© Музика у заставці: PATSYKI Z FRANEKA (з дозволу авторів). #cikavanauka #ЦікаваНаукаЛСД (диетиламід лізергінової кислоти) — напівсинтетична психоактивна речовина, «еталонний» галюциноген. Його незвичайні психологічні ефекти, які включають появу малюнків при закритті очей, викривлене відчуття часу, геометричні фігури, що повільно рухаються, зробили його одним із найвідоміших галюциногенів.


Фентані́л – синтетичний опіоїдний анальгетик, потужний агоніст опіоїдних рецепторів. По суті, фентаніл захоплює нашу вбудовану систему ендорфінів шляхом зв'язування з опіоїдними рецепторами, так само, як це роблять ендорфіни, але значно сильніше. До того ж, фентаніл набагато сильніший, ніж інші опіоїди: він у 100 разів сильніший, ніж морфін, і в 50 разів сильніший, ніж героїн.

✅Текст читав Volodymyr O`kropp. ✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук. ❕Підтримайте "Цікаву науку" на https://www.patreon.com/CikavaNauka Facebook: https://www.facebook.com/CikavaNaukaS... © Оригінальне відео: https://www.youtube.com/watch?v=C0tW8... © Канал AsapSCIENCE: https://www.youtube.com/user/AsapSCIENCE © Музика у заставці: PATSYKI Z FRANEKA (з дозволу авторів). #cikavanauka #ЦікаваНаука Further Reading/References: https://www.drugabuse.gov/drugs-abuse... https://www.sciencemag.org/news/2017/... https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/comp... https://www.drugbank.ca/drugs/DB00813 https://www.nihcm.org/topics/health-c... https://www.huffingtonpost.ca/entry/f... https://www.theglobeandmail.com/news/... https://www.cbc.ca/news/health/fentan...Що викликає наркозалежність?

опубліковано 17 січ. 2018 р., 08:59 Tatyana Yakushko   [ оновлено 17 січ. 2018 р., 10:09 ]

Безпечних наркотиків не існує. До цього класу речовин відносять велику кількість сполук, здатних викликати у людини фізичну і психічну залежність. То який же наркотик є найнебезпечнішим?
Текст читала Міріам Драгіна (за сприяння студії "Горизонт")​. Щира подяка за створення чудової заставки: Вадим Ростанін​. Субтитрування: Ганна Пахолок​. Сайт "Цікава наука": https://cikavanauka.org Оригінальне відео: https://www.youtube.com/watch?v=qS6Lo... Канал AsapSCIENCE: https://www.youtube.com/user/AsapSCIENCE Канал Kurzgesagt – In a Nutshell: https://www.youtube.com/user/Kurzgesagt
 Що викликає наркозалежність? Відповідь очевидна: наркотики. Але чи так це насправді. Дізнайтеся з цього відео.
Текст читала Miriam Dragina.
Субтитрування: Hanna Paholok.
Оригінальне відео: https://www.youtube.com/watch…
© Автори: Kurzgesagt.Как узнать, что ребенок подсел на наркотики

опубліковано 13 серп. 2013 р., 16:55 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 13 серп. 2013 р., 16:55 ]

Відео YouTube


Відео YouTube1-3 of 3